Branded content is géén doodsteek voor PR-bureaus

Blog
Opinie
Jos Govaart
06-03-2013

Gisteren kreeg ik een vraag voor mijn kiezen waar ik nog nooit over had nagedacht. Ik kreeg de vraag of ik wilde nadenken over de negatieve effecten van branded content voor PR-bureaus. Poeh. Als ondernemer denk ik überhaupt niet echt op die manier. Ik concentreer me liever op datgene waarmee we kunnen "winnen".  Enfin, stof tot nadenken is altijd goed. Er ontstond een gesprek tussen interviewer en mij en uiteindelijk kwam het gesprek weer op het imago van de PR-professional wat al niet heel goed zou zijn.

Tsja. Ik heb vaker gepredikt dat wat meer beroepstrots onze branche geen kwaad zou doen. Wat betere PR voor onszelf mag best. Maar ik dacht nooit vanuit een ontwikkeling in ons vak die ons hard zou aanvallen. En waarom niet? Volgens mij werken er bij een PR-bureau nog altijd mensen. En het zijn altijd mensen die het verschil kunnen maken. Dus ik zie geen probleem.  Dan terug naar de vraag. Branded content een probleem voor PR? Tsja, ik weet het niet. Redactionele ruimtes worden kleiner, veel uitgeefmodellen kunnen niet meer bestaan op alleen maar advertenties. Dus dat er sprake is van meer betaalde content. Je hoeft geen doctoraat in economie te hebben om te kunnen doorzien dat het logisch is dat dit gebeurt. Ik ben daar dan ook niet sip over. Als PR professionals in deze tijd is het juist een kans om je rol te vergroten en breed op te pakken. Branded content is een leuk begrip. Maar de uitvoering hiervan is uiteindelijk nog zeer bepalend of branded content gepruimd wordt door lezer, luisteraar of kijker. Als de lezer branded content ervaart als reclame dan streef je je doel voorbij. Als de lezer branded content ervaart als content die hij als leuk, nuttig of relevant ervaart, waarom zou de lezer dan bezwaar hebben?

De volgende generatie oordeelt
Een ander argument waarom Branded Content fout zou kunnen zijn is dat mensen niet meer kunnen oordelen over wat waar is en wat niet? Tsja. Misschien. Ik vind het ergens ook wel typisch een opmerking voor "oude" mensen. Voor mensen die de waarheid zoeken bij Volkskrant, NRC en het acht uur journaal. De wereld verandert. Mediagebruik verandert. En welke bronnen wij vertrouwen verandert ook. Natuurlijk de Trust Barometer van Edelman is niet mals over politici. Ze is dat ook niet over bedrijven en media. Dus iedereen die professioneel bezig is met "content" is verdacht. Alleen mensen als jij en ik worden vertrouwd. Als bedrijven in samenwerking met hun pr-bureaus nu in staat zijn om het verhaal van jou en mij op een oprechte manier te vertellen en tot leven te laten komen? Is er dan nog sprake van een bedreiging?

Verleg je grenzen!

schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief!
Schrijf je nu in voor
onze nieuwsbrief